Logo CentruTestareAcreditat ECDL

 

 

 

 

 

 


SP Simple Youtube

Please enter youtube id.

JW Media Player

You must have Flash Player installed in order to see this player.

Orientare profesională şi prevenirea traficului de persoane

 

În data de 17.03.2014, în intervalul orar 10.00-12.00, 54 de elevi ai claselor XI-XII, însoţiţi de doamnele profesoare Constanţa FLOAREA, Carmen ŞOGORESCU, Gabriela BĂDULESCU, Veronica APOSTOL şi Virginia GANEA  au participat la activitatea desfăşurată în parteneriat cu Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă – reprezentanţi: Antoaneta MANEA, Iuliana FRUNZĂ; Inspectoratul Teritorial de Muncă Ilfov – reprezentanţi: Răzvan LIXĂNDROIU, Rodica TOCAN şi Agenţia Naţională Împotriva Traficului de Persoane – reprezentanţi: comisar şef Petre BRĂGARU, Maria MARCU.

Activităţile desfăşurate fac parte din programele OSP şi prevenirea traficului de persoane, scopul fiind acela de a oferi elevilor posibilitatea de a cunoaşte prevederile legale privind ocuparea unui loc de muncă, şomaj, protecţia muncii, fişa postului etc., dar şi de prevenire a comportamentelor de risc.

 

Galerie foto

 
 


Copyright ©2013-2016 Liceul Tehnologic “Doamna Chiajna”. Toate drepturile sunt rezervate.