Logo CentruTestareAcreditat ECDL

 

 

 

 

 

 


SP Simple Youtube

Please enter youtube id.

JW Media Player

You must have Flash Player installed in order to see this player.

 Formația de dansuri populare strigă Vreau să fiu olimpic !

 

Sâmbătă, 31 mai 2014, a avut loc, la Afi Palace Cotroceni, evenimentul "Veniţi cu noi în lumea copilăriei", parte integrantă a programului educaţional "Vreau să fiu olimpic".

La activitate au participat copii din peste 40 de grădiniţe din Bucureşti, Ilfov, Focşani, Slatina şi Constanţa, care au susţinut momente artistice ce au fost premiate inclusiv cu locuri la Tabăra Olimpicilor.

    Formația de dansuri populare alcătuită din preșcolarii grupei mari, coordonați de doamna educatoare Ileana CÎRSTEA a reprezentat cu mândrie liceul nostru cu două dansuri populare: Cârligelul din Vlaşca şi Ciuleandra, reuşind să obţină, pe lângă diploma şi carnetul de olimpic, şi Trofeul "Vreau să fiu olimpic" pentru cel mai bun dans.

Felicitări copiilor, părinţilor şi doamnei educatoare deopotrivă !

 

Galerie foto

 
 


Copyright ©2013-2016 Liceul Tehnologic “Doamna Chiajna”. Toate drepturile sunt rezervate.