Logo CentruTestareAcreditat ECDL

 

 

 

 

 

 


SP Simple Youtube

Please enter youtube id.

JW Media Player

You must have Flash Player installed in order to see this player.

Clasa viitorului, model pentru şcolile albaneze

 

Joi, 5 iunie 2014, Liceul Tehnologic „Doamna Chiajna” a fost vizitat de o delegaţie formată din persoane interesate de eficienţa şi eficacitatea clasei viitorului în desfăşurarea procesului instructiv-educativ, pentru a lua o hotărâre cu privire la implementarea acesteia în şcolile din Albania.

În acest scop, domnii profesori Dumitru SANDU, Mihaela COMAN şi Niculina BĂDĂLAN le-au arătat membrilor delegaţiei cum funcţionează tabla interactivă şi cum decurge o oră de fizică/limba română/electronică în clasa viitorului.

La sfârşitul vizitei, membrii delegaţiei s-au declarat încântaţi de a extinde această practică şi în şcolile albaneze, având în vedere avantajele pe care acest demers didactic le are atât pentru elevi, cât şi pentru cadrele didactice.

 

colaj albania

 

 
 


Copyright ©2013-2016 Liceul Tehnologic “Doamna Chiajna”. Toate drepturile sunt rezervate.