Logo CentruTestareAcreditat ECDL

 

 

 

 

 

 


SP Simple Youtube

Please enter youtube id.

JW Media Player

You must have Flash Player installed in order to see this player.

Bun venit în noul an şcolar 2014-2015!

 

Luni, 15 septembrie 2014, preşcolarii şi elevii Liceului Tehnologic „Doamna Chiajna” au trăit emoţiile inerente începutului de an şcolar.

De la ora 9:00, curtea liceului s-a dovedit neîncăpătoare pentru copiii, părinţii şi profesorii sosiţi să participe la ceremonia de deschidere a anului şcolar.

După intonarea imnului naţional al României, doamna director Mariana Fojică a luat cuvântul, urându-le bun venit în noul an şcolar tuturor elevilor, şi mai cu seamă bobocilor din clasa pregătitoare, din clasa a V-a şi din clasa a IX-a, care au fost încurajaţi de toţi cei prezenţi pentru a păşi încrezători în noua etapă şcolară.

Alături de conducerea liceului s-au aflat reprezentantul Jandarmeriei Ilfov, reprezentantul Inspectoratului Şcolar Judeţean Ilfov, doamna Rada Dumitru, precum şi primarul comunei, domnul Mircea Minea, care au dorit să transmită urările de succese şi împliniri pe drumul cunoaşterii, asigurându-i pe elevi şi pe părinţi de tot sprijinul autorităţilor pe care le reprezintă în desfăşurarea unui act educaţional de calitate.

După discursurile invitaţilor, doamna director adjunct Veronica Apostol a prezentat educatorii, învăţătorii şi diriginţii fiecărei grupe/clase.

Festivitatea s-a încheiat cu intrarea elevilor în sălile de clasă, însoţiţi de profesorii coordonatori.

 

Galerie foto

 
 


Copyright ©2013-2016 Liceul Tehnologic “Doamna Chiajna”. Toate drepturile sunt rezervate.