Logo CentruTestareAcreditat ECDL

 

 

 

 

 

 


SP Simple Youtube

Please enter youtube id.

JW Media Player

You must have Flash Player installed in order to see this player.
 

Echipa de fotbal a liceului nostru se evidenţiază la etapa de zonă a ONSŞ

 

În perioada 20-22 martie 2015 a avut loc, la Colegiul Tehnic „Elie Radu” din Ploieşti, judeţul Prahova, etapa de zonă a Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar, competiţia: Fotbal masculin – licee – urban.

La acest concurs au participat echipele de fotbal care au reprezentat licee din următoarele 6 judeţe: Călăraşi (Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” Călăraşi), Giurgiu (Liceul Tehnologic „Dimitrie Bolintineanu” Bolintin Vale), Ialomiţa (Liceul Pedagogic „Matei Basarab” Slobozia), Prahova (Colegiul Tehnic „Elie Radu” Ploieşti), Teleorman (Liceul Teoretic Zimnicea) şi Ilfov (Liceul Tehnologic „Doamna Chiajna” Roşu).

Programul jocurilor şi scorurile înregistrate:

Data

Echipe

Rezultat

21 martie 2015

Giurgiu-Teleorman

3-2

Ilfov-Călăraşi

2-2

Teleorman-Prahova

1-5

Călăraşi-Ilfov

1-6

Prahova-Giurgiu

0-2

22 martie 2015

Prahova-Călăraşi

5-2

Ilfov-Giurgiu

0-4

În clasamentul final echipa Liceului Tehnologic „Doamna Chiajna” – antrenor prof. Robert NAGY, s-a clasat pe locul al II-lea, după reprezentanta judeţului Giurgiu.

Felicitări şi succes în continuare!

 

ONSS Fotbal etapa de zona

 


Copyright ©2013-2016 Liceul Tehnologic “Doamna Chiajna”. Toate drepturile sunt rezervate.