Logo CentruTestareAcreditat ECDL

 

 

 

 

 

 


SP Simple Youtube

Please enter youtube id.

JW Media Player

You must have Flash Player installed in order to see this player.
 

Crăciun fericit! La mulți ani!

 

Miercuri, 16 decembrie 2015, cadrele didactice ale Liceului Tehnologic „Doamna Chiajna” au avut bucuria de a asista la un mini-recital de colinde.

Astfel, elevii claselor V-VI, coordonați de doamnele profesor Mihaela MUNTEANU și Adelina ȘERBAN, ne-au încântat cu colinde în limbile engleză și spaniolă, iar elevii claselor a VIII-a, a XI-a și a XII-a, îndrumați de domnul profesor preot Petrișor SIMION, au interpretat colinde românești tradiționale.

Elementul-surpriză l-a constituit momentul artistic al domnului profesor de religie Vladimir GUICIN, care, alături de 5 colegi de la Conservator, a impresionat auditoriul prin cântările în stil bizantin.

Momente magice, în ton cu frumusețea sărbătorilor de iarnă…

Crăciun fericit! La mulți ani!

 

Craciun fericitLa multi ani

 


Copyright ©2013-2016 Liceul Tehnologic “Doamna Chiajna”. Toate drepturile sunt rezervate.