Logo CentruTestareAcreditat ECDL

 

 

 

 

 

 


SP Simple Youtube

Please enter youtube id.

JW Media Player

You must have Flash Player installed in order to see this player.
 

Verde crud de primăvară

 

Joi, 7 aprilie 2016, preșcolarii, alături de prietenii lor mai mari, școlarii de la clasa I B, au fost în vizită la Grădina Botanică, însoțiți de doamna educatoare Ileana CÎRSTEA, de doamna învățătoare Simona STÂNGĂ, dar și de părinți.

Activitatea cu tema ”Verde crud de primăvară”, desfășurată în cadrul proiectului tematic ”Călător prin anotimpuri” a avut drept obiective: îmbogățirea cunoștințelor copiilor despre plante care cresc la noi în țară, dar și pe alte meleaguri, receptarea frumosului din natură în anotimpul primăvara, formarea deprinderilor de observare, de sesizare a bogăției de culori ale anotimpului primăvara, precum și cultivarea unei atitudini ecologice.

Copiii s-au bucurat de informațiile oferite cu profesionalism de către d-na dr. ing. horticultor Eugenia NIȚĂ, care le-a fost ghid în această frumoasă călătorie și căreia îi mulțumesc pe această cale pentru amabilitate. 

Galerie foto

 


Copyright ©2013-2016 Liceul Tehnologic “Doamna Chiajna”. Toate drepturile sunt rezervate.