Logo CentruTestareAcreditat ECDL

 

 

 

 

 

 


SP Simple Youtube

Please enter youtube id.

JW Media Player

You must have Flash Player installed in order to see this player.
 

Promovarea ofertei educaționale pentru clasa a IX-a la Radio 3 NET „Florian Pittiș”

 

Joi, 28 aprilie 2016, elevii ZLĂTARU Robert (clasa a IX-a A, profil tehnic, specializarea „Electronică și automatizări”)  și SĂBĂREANU Alexandru (clasa a X-a C, profil servicii, specializarea „Turism și alimentație”), însoțiți de domnul profesor Dumitru STREINU, au participat la emisiunea „Microfonul deschis”, ce are loc în fiecare zi de luni până joi în intervalul orar 21:00 – 22:00 la Radio 3 NET „Florian Pittiș”.

În cadrul acestei emisiuni, elevii și domnul profesor au prezentat oferta educațională a liceului nostru pentru clasa a IX-a și i-au invitat pe ascultători la Zilele liceului (9 mai și 11 mai, orele 11:00), care nu sunt altceva decât Zilele porților deschise pentru toți elevii, părinții și bunicii care vor să ne cunoască mai bine.

A fost o experiență inedită pentru elevii noștri, care nu au mai avut până acum ocazia de a vorbi la radio (emoțiile au existat, dar nu i-au împiedicat să-și îndeplinească misiunea).

Îi felicităm pentru modul cum s-au prezentat și ne-au reprezentat!

Le mulțumim celor de la Radio 3 NET „Florian Pittiș” pentru această oportunitate!

 

Galerie foto

 


Copyright ©2013-2016 Liceul Tehnologic “Doamna Chiajna”. Toate drepturile sunt rezervate.