Logo CentruTestareAcreditat ECDL

 

 

 

 

 

 


SP Simple Youtube

Please enter youtube id.

JW Media Player

You must have Flash Player installed in order to see this player.
 

Microscopia electronică – deschidere spre un nou univers

 

Marți, 19 aprilie 2016, elevii claselor IX A, X C și XI A, însoțiți de doamnele prof. Carmen ȘOGORESCU și Cristina ANDREESCU, au fost în vizită la Institutul Geologic al României, participând la programul educațional „Microscopia electronică – deschidere spre un nou univers”.

Această activitate interactivă, desfășurată în laboratorul Institutului, a răspuns curiozității științifice a elevilor despre fenomenele geologice din țara noastră, la finalul vizitei ei fiind capabili să facă diferența între microscopia optică și cea electronică.

Galerie foto

 


Copyright ©2013-2016 Liceul Tehnologic “Doamna Chiajna”. Toate drepturile sunt rezervate.