Logo CentruTestareAcreditat ECDL

 

 

 

 

 

 


SP Simple Youtube

Please enter youtube id.

JW Media Player

You must have Flash Player installed in order to see this player.
 

Și eu sunt cetățean european! – Zilele Liceului, partea I

 

Luni, 9 mai 2016, elevii claselor V-XI au sărbătorit Ziua Europei printr-o activitate deosebită, intitulată „Și eu sunt cetățean european!” Această activitate a avut și scopul de a marca Ziua Liceului Tehnologic „Doamna Chiajna” care, pe 10 mai 2016, a împlinit 12 ani.

Fiecare clasă V-XI a reprezentat o țară membră a Uniunii Europene, țară pe care șefii de clasă au extras-o la sorți încă din luna martie: Franța, Germania, Italia, Olanda, Marea Britanie, Grecia, Spania, Suedia, Polonia, Ungaria, România și Bulgaria.

Activitatea s-a încheiat cu o horă a țărilor membre UE, urmată de o degustare din preparatele tradiționale specifice celor 12 state reprezentate.

Felicitări elevilor și domnilor profesori pentru implicare și dăruire! Ați fost minunați!

Galerie foto

LA MULȚI ANI,

LICEUL TEHNOLOGIC „DOAMNA CHIAJNA”!

 


Copyright ©2013-2016 Liceul Tehnologic “Doamna Chiajna”. Toate drepturile sunt rezervate.