Logo CentruTestareAcreditat ECDL

SP Simple Youtube

Please enter youtube id.

JW Media Player

You must have Flash Player installed in order to see this player.

El Dia de la Hispanidad

Miercuri, 12 octombrie 2016, catedra de limba spaniolă a sărbătorit Ziua Spaniei – El Dia de la Hispanidad.

Domnișoara prof. Adelina ȘERBAN a desfășurat activități specifice acestei zile cu elevii claselor a VII-a A și a VIII-a A. Aceștia au realizat referate şi au vizionat o prezentare Power Point interactivă, apoi au participat la un joculeț de tipul Vrei să fii milionar? (Allá tú), răspunzând la întrebări de verificare referitoare la însemnătatea zilei de 12 octombrie.

Doamna prof. Roxana TĂNASE a coordonat elevii din clasele primare în realizarea de referate și desene care să ilustreze semnificația Zilei Spaniei.

Galerie foto

Copyright ©2013-2016 Liceul Tehnologic “Doamna Chiajna”. Toate drepturile sunt rezervate.