Logo CentruTestareAcreditat ECDL

 

 

 

 

 

 


SP Simple Youtube

Please enter youtube id.

JW Media Player

You must have Flash Player installed in order to see this player.

 CLASA VIITORULUI

 

Proiectul naţional “Clasa viitorului” se adresează unităţilor de învăţământ preuniversitar şi are ca obiectiv introducerea în cât mai multe săli de clasă a celor mai noi tehnologii pentru educaţie. Se doreşte ca acest lucru să genereze dinamică, interacţiune şi implicare maximă din partea elevilor şi a personalului didactic în procesul instructiv-educativ.

Implementarea proiectului-pilot în cadrul Liceului Tehnologic DOAMNA CHIAJNA a constat în dotarea unei săli de clasă cu 30 de chromebook-uri şi tablă interactivă, precum şi în instruirea cadrelor didactice de către specialiştii AVITECH în vederea fructificării eficiente a posibilităţilor conferite de noile tehnologii.

 

1.Inaugurarea clasei viitorului 2.Model pentru scolile albaneze  3.Campionii predarii si invatarii

 
 


Copyright ©2013-2016 Liceul Tehnologic “Doamna Chiajna”. Toate drepturile sunt rezervate.